Moja Misja: dobre biuro nieruchomości w Gdyni

Dlaczego założyłem kolejne biuro nieruchomości w Trójmieście? Przecież pośredników jest na pęczki. Przekona się o tym każdy, kto kiedykolwiek samodzielnie wystawił nieruchomość na sprzedaż. Zapewne dla niektórych termin dobre biuro nieruchomości brzmi jak oksymoron. Pozwól, że wyjaśnię wszystko po kolei…

Pomysł pojawił się, gdy nie tak dawno temu sam sprzedawałem mieszkanie. Od razu uznałem, że nie będę próbował tego robić samodzielnie, bo się na tym (wtedy) nie znałem. Jednak podczas załatwiania formalności, negocjacji i przeróżnych perypetii poczułem bakcyla. Decyzja zapadła, gdy obsługująca moją transakcję Agentka, Pani Agata (pozdrawiam!) powiedziała "nadawałby się Pan, Panie Arturze".

Moja Wizja: Pośrednik, to Twój Agent 007 na rynku nieruchomości

Kilka miesięcy później, byłem już po kursie, ze świeżo zdobytą licencją PFRN. Uznałem, że skoro jest tylu pośredników na rynku, nie ma sensu wymyślać koła na nowo. Wystartowałem z franczyzą jednej
z sieci biur nieruchomości. Oni nie mieli oddziału w Gdyni. Ja nie wiedziałem jak prowadzić dobre biuro nieruchomości. To był szok.

Nagle obudziłem się pośród dziesiątek pośredników wydzwaniających od bladego świtu na każde nowe, bezpośrednie ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości. To było całe "know-how" obiecywane przez franczyzę. Nie zliczę razów, rzuconych słuchawek i historii o tym jak pośrednik przyjął nieruchomość… i tyle go widzieli. Bez kontaktu, bez sprzedaży, bez pomocy. Zrozumiałem wtedy dlaczego "pośrednik w obrocie nieruchomościami, to najbardziej znienawidzony zawód świata".

Tak narodził się Sprawny Pośrednik

Mając w pamięci własne, niedawne doświadczenia ze sprzedaży mieszkania i bardzo dobrej współpracy z pośrednikiem, stwierdziłem, że nie tędy droga. Franczyzie podziękowałem za współpracę i niczym komiksowy superbohater, przybrałem nową tożsamość. Po to, by udowodnić, że da się inaczej. Pokazać, że warto współpracować z pośrednikiem - tak przy sprzedaży jak i zakupie nieruchomości. My name is Pośrednik, Sprawny Pośrednik.

Dlaczego warto pracować ze Sprawnym Pośrednikiem?

- Wiem jak jest "po drugiej stronie"
Sam jeszcze niedawno sprzedawałem, kupowałem i wynajmowałem nieruchomości dla siebie, swojej rodziny i firmy. Wiem gdzie czyhają pułapki i wiem jak skutecznie zabezpieczyć Twój interes.
- Wiem jak nie powinien działać pośrednik
Nie podpisuję umów na pierwszym spotkaniu, nie kolekcjonuję ofert sprzedaży i nie znikam po podpisaniu umowy. Uważam, że tak powinno działać dobre biuro nieruchomości. Transakcja kupna, sprzedaży lub wynajmu to nasz wspólny interes. Chcę, żebyś czuł się bezpiecznie w naszej współpracy i gwarantuję swoje zaangażowanie.
Pracuję tylko na wyłączność
Nie mam 20 agentów w 3 oddziałach na terenie miasta. Z każdym klientem pracuję osobiście. Tylko współpraca na wyłączność pozwala mi zagwarantować Ci najwyższy poziom obsługi i zaangażowania. Ja mam na wyłączność Twoją sprawę a Ty masz na wyłączność mnie - uważam, że to fair.
- Mam podejście zadaniowo-projektowe
Jeśli podejmuję się zleconego przez Ciebie projektu sprzedaży, zakupu lub wynajmu nieruchomości, to przyjmuję osobiste zobowiązanie za dowiezienie wyniku. Jeśli nie masz pewności, czy chcesz dokonac transakcji - nie zlecaj. Jeśli ja nie będę pewny, że mogę doprowadzić Twoją sprawę do finału - nie przyjmę Twojego zlecenia.
W Gwiezdnych Wojnach Mistrz Yoda powiedział: „Nie próbuj. Rób, albo nie rób” – i tego się trzymajmy.
- Nie boję się wyzwań
Tam gdzie 10 pośredników powie Ci "nie da się, wróć za rok" - ja Cię nie zostawię. Doradzę Ci co i jak zrobić, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Będę z Tobą szczery, czasem powiem niewygodną prawdę prosto w oczy. Ale nigdy nie zostawię Cię sam na sam z problemem. Sprawny Pośrednik tak po prostu nie postępuje i już.

To jak? Będziesz się dalej zastanawiać, czy ustalamy warunki współpracy?
Umów spotkanie